Story

Odkrywając nową kulturę

Jak nauczyłam się żyć jak miejscowi

Moją główną motywacją do wyjazdu do Ameryki jako au pair była chęć spędzenia roku na obserwacji innej kultury i innego stylu życia. Chciałam poznać nowy kraj, spróbować nowych potraw, nauczyć się języka, poznać nowych ludzi i zobaczyć, jak się żyje w Ameryce. Oczywiście praca i spędzanie czasu z dziećmi to przyjemność. Mimo że ciąży na Tobie wielka odpowiedzialność, jeśli kochasz to, co robisz, chętnie podejmujesz się swoich codziennych obowiązków.

Przed rozpoczęciem programu przeczytałam wiele relacji innych au pair, więc wiedziałam, że jest to coś, czego chciałam również doświadczyć. Szukałam miejsca, które mogłabym nazwać swoim drugim domem, oraz rodziny, która przyjęłaby mnie jako nowego członka. W dodatku dzięki temu nowemu doświadczeniu mogłabym poprawić swój angielski!

Dzięki byciu au pair moje życie całkowicie się zmieniło. Dowiedziałam się o sobie wielu rzeczy, których prawdopodobnie bym nie odkryła, gdybym nie wyjechała. Z zaskoczeniem odkryłam, że jestem cierpliwsza, niż myślałam, oraz że jestem bardziej uparta i pewna siebie po tym, jak musiałam stawić czoła różnym sytuacjom i być odpowiedzialną za swoje decyzje.

Odkąd wróciłam do Argentyny, znalazłam pracę na pełny etat, więc nareszcie mogę się wyprowadzić i zacząć żyć samodzielnie. Jako au pair zasmakowałam niezależności, pewności siebie i większej wolności w życiu.