Story

Zaczęłam jako au pair. Dzisiaj jestem...

Była Cultural Care au pair Tove Meyer opowiada o swoim doświadczeniu jako au pair oraz o tym, jak pomogło jej ono w karierze.

Tove Meyer, która pochodzi ze Szwecji, pracowała jako Cultural Care au pair w Chicago w latach 2002-2003. Obecnie jest dziennikarką i autorką oraz producentem popularnego skandynawskiego talk show.

Embedded content: https://www.youtube.com/watch?v=Nxn78WI3Q0s

Pamiętam, że gdy w drodze z lotniska po raz pierwszy ujrzałam światła sygnalizacyjne, dotarło do mnie, że wszystko jest tutaj zupełnie inne i większe. To był mój pierwszy raz w USA i mój pierwszy wyjazd poza dom rodzinny na tak długi okres. Od momentu, gdy wysiadłam z samolotu, zaczęłam polegać wyłącznie na sobie.

Na szczęście, gdy poznałam moją drugą rodzinę goszczącą, poczułam się jak w domu. Rodzice byli bardzo otwarci i dobrze się porozumiewaliśmy w sprawie opieki nad dziećmi i mojej pracy. Wiedziałam, jaki jest cel mojego pobytu i czułam, że przywitali mnie z otwartymi rękami. Czułam, że mi ufają i widzą, że mogę dać ich dzieciom coś wyjątkowego. Dzięki temu zyskałam pewność siebie i poradziłam sobie o wiele lepiej, niż przypuszczałam.

Podczas mojego roku jako au pair poznałam siebie i zaczęłam się zastanawiać, kim chciałabym być i co bym chciała osiągnąć w życiu. Zauważyłam, że jestem bardzo towarzyską osobą, która lubi przygody i ma kreatywny umysł. Zaczęłam dużo pisać, zwłaszcza krótkie opowiadania i powieści, i przekonałam się, że jestem w tym dobra. Moje teksty zostały opublikowane w antologiach w Szwecji. Wygrałam też kilka konkursów literackich w Stanach. (Tak, Internet już wtedy działał).

Lubiłam to, że z łatwością komunikowałam się z innymi ludźmi, czy to w supermarkecie, czy w szkole dzieci. Poznałam dużo ludzi i słuchałam ich historii. Moje zainteresowanie historią życia innych ludzi sprawiło, że zaczęłam się zastanawiać nad zostaniem dziennikarką. I tak też się stało. Obecnie każdego dnia pracuję nad historiami różnych ludzi.

Praca jako au pair jest świetnym dodatkiem do CV, ponieważ pokazuje, że ciężko pracowałaś, byłaś odpowiedzialna i na tyle odważna, żeby opuścić swój kraj i poznać nową kulturę. Mogę powiedzieć, że to doświadczenie wzbogaca na wszystkich poziomach. Jest to przygoda i wyzwanie, które nie mogą się równać z niczym innym. Jest to doświadczenie kulturalne, które w pewnym sensie kształtuje Twoje przyszłe życie.