Story

Zmiana perspektywy

Jak au pair zmieniają świat na lepszy

Czy zauważyłaś, że czasami ludzie pojawiający się w Twoim życiu w odpowiednim czasie mają do wykonania konkretne zadanie? Wierzę, że mój dawny przyjaciel pojawił się ponownie w moim życiu, żeby zachęcić mnie do zostania au pair. Ponieważ sam brał udział w tym programie, zasugerował, żebym zaaplikowała. I tak też zrobiłam.

Czy się bałam? Bardzo! Ale odnalazłam w sobie odwagę... która pomogła mi poznać nową siebie i zrozumieć na nowo sens mojego życia. Najbardziej bałam się tego, że nie będę tam pasować. Bałam się, że ludzie będą mnie oceniać na podstawie stereotypów. Postanowiłam więc zmienić ich postrzeganie. Zaczęłam od dzieci rodziny goszczącej.

Jako au pair masz wpływ na wychowanie dzieci. Wierzyłam, że jeśli przekonam choć jedno dziecko w Ameryce, że osoby z innej kultury, innego kraju i o innym wyznaniu mogą też być fajne, to mogę zmienić świat, ponieważ za kilka lat to dziecko dorośnie, założy rodzinę i też nauczy swoje dzieci tolerancji, miłości i akceptacji. Wtedy świat stanie się innym, lepszym miejscem.

Między innymi z tego powodu bycie au pair całkowicie zmieniło moje życie Otworzyłam się na nowe kultury.. Oddałam się swojej pasji do sztuki na amerykańskim college'u. Stałam się osobą silniejszą, mądrzejszą, troskliwszą, wdzięczniejszą i bardziej kochającą. Miałam szczęście, że doświadczyłam życia w Ameryce jako au pair. Wiem, że to doświadczenie pomoże mi w moim dalszym życiu.