Kim jest au pair?

Dowiedz się, co to znaczy być au pair.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Daj nam znać, a udzielimy szczegółowych informacji!

Płeć*
Województwo*
Czy masz prawo jazdy?*

Au pair mieszka przez rok z amerykańską rodziną, opiekując się jednocześnie jej dziećmi. W zamian otrzymuje bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, tygodniowe kieszonkowe oraz możliwość podróżowania i studiowania w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli kochasz dzieci i chciałabyś wyjechać na rok, żeby zadbać o swój rozwój osobisty i zawodowy, program au pair może być dla Ciebie idealny.

Co robi au pair?

Jako au pair masz możliwość podróżowania, nauki, rozwoju i poznawania nowych osób. Jednak najważniejszym zadaniem au pair jest troska o dzieci rodziny goszczącej. Jako zaufana i kochająca opiekunka będziesz odpowiedzialna za to, żeby dzieci były bezpieczne, szczęśliwe i aktywne. Przykładowe obowiązki związane z opieką nad dziećmi obejmują przygotowywanie posiłków dla dzieci, zawożenie do szkoły i odbieranie ich ze szkoły, bawienie się z nimi, pranie itp.

Obowiązki au pair zależą od wieku dziecka, którym się opiekuje. W naszym programie możesz się opiekować niemowlętami, małymi dziećmi lub dziećmi w wieku szkolnym.

W przypadku niemowląt w wieku od 3 miesięcy potrzebna jest pomoc przy karmieniu, kąpaniu, rozwoju i usypianiu.

Przy małych dzieciach będziesz się angażować w kreatywną zabawę, spędzać czas na zewnątrz i starać się pobudzać ich umysły poprzez czytanie książek, sztukę i rzemiosło.

Dla dzieci w wieku szkolnym au pair często stają się wzorem do naśladowania i mentorem, ponieważ pomagają im w odrabianiu zadań domowych, zawożą na zajęcia pozalekcyjne, zabawy, lekcje i spotkania.

Niezależnie od tego, w jakim wieku są dzieci rodziny goszczącej, wytworzy się między wami silna więź!

Zobacz, jak wygląda typowy dzień w życiu au pair, jej codzienne zajęcia i obowiązki.

Dlaczego powinnam zostać au pair?

Bycie au pair to znacznie więcej niż tylko opiekowanie się dziećmi. Uczęszczasz na zajęcia w college'u, poznajesz ludzi z całego świata i zwiedzasz Stany Zjednoczone.

Jako au pair masz następujące możliwości:

 • Rozwój osobisty

  Mieszkając za granicą, zdobywasz niezależność i pewność siebie. Dzięki temu doświadczeniu będziesz gotowa na kolejne etapy w swoim życiu.

 • Wymiana kulturowa

  Mieszkasz z rodziną goszczącą i doświadczasz amerykańskiego stylu życia, dzieląc się zarazem swoją kulturą i poszerzając swoje horyzonty poprzez wymianę kulturową.

 • Międzynarodowe doświadczenie zawodowe

  Bycie au pair może ukształtować Twoją przyszłość. Zdobywasz doświadczenie zawodowe, które dodasz do swojego CV, rozwijasz uniwersalne umiejętności i przygotowujesz się na sukces w przyszłości.

 • Podróże

  Poznajesz swój nowy dom, a ponadto podróżujesz po Stanach Zjednoczonych oraz odkrywasz różnorodne miasta i krajobrazy.

 • Nauka na amerykańskim uniwersytecie

  Uczysz się dowolnego przedmiotu na amerykańskim uniwersytecie, zdobywasz doświadczenie nauki na zagranicznej uczelni, bawisz się i uczysz jeszcze więcej o świecie.

 • Wspomnienia na całe życie

  Poznajesz ludzi z całego świata i tworzysz niezapomniane wspomnienia, jednocześnie budując swoją globalną sieć znajomych.

Wyobraź sobie, że zwiedzasz Amerykę. Wyobraź sobie, że poznajesz ludzi z całego świata. Wyobraź sobie, że odkrywasz drugą rodzinę i drugi dom. Wyobraź sobie, że zostajesz au pair.

Embedded content: https://www.youtube.com/watch?v=wQSI0WvUVJM