Informacje dla rodziców au pair

Informator dla rodziców wyjazd w charakterze au pair: Stworzone z myślą o rodzicach

Wiemy, że zachęcanie dziecka do poznawania świata to ważna część rodzicielstwa. Czasem może to być trudne. W Cultural Care wierzymy, że bycie au pair to jeden z najbezpieczniejszych sposobów dla młodych ludzi na odkrywanie świata w innym kraju.

Jako au pair Twoje dziecko może rozwinąć swoje skrzydła, jednocześnie mieszkając w domu rodziny goszczącej i korzystając z całodobowego wsparcia Cultural Care. Możesz być pewny, że program au pair to najbezpieczniejszy sposób dla Twojego dziecka na odkrywanie świata.Kim są au pair?

Nazwa „au pair” to po francusku „na równi z kimś”, co w pełni oddaje pozycję, jaką Państwa dziecko zajmie w amerykańskiej rodzinie, której dziećmi będzie się opiekować.

Program ten to wyjątkowa okazja do rozwoju i budowania niezależności, a także szansa na poznanie nowej kultury w bezpiecznych warunkach.

Od chwili zamieszkania w domu rodziny goszczącej do głównych obowiązków au pair należeć będzie opieka nad dziećmi i pomoc w pracach domowych związanych z tą opieką. Prócz tych codziennych zadań program daje Państwa dziecku szansę na nabycie pewności siebie i całego wachlarza umiejętności praktycznych, które będą przydatne na dalszych etapach życia.Kim są nasze rodziny goszczące?

Nasze rodziny goszczące są rozsiane po całych Stanach Zjednoczonych i łączy je jeden wspólny cel: znaleźć au pair, która w pełni zaspokoi potrzeby ich dzieci. Rodzina goszcząca jest w pełni zaangażowana w poszukiwanie idealnej au pair, niemniej jednak Państwa dziecko także może zadecydować, która rodzina odpowiada mu najbardziej. Rodziny goszczące nie mogą się doczekać, aby przyjąć au pair pod swój dach i dzielić z nią to wyjątkowe doświadczenie.Jakie są korzyści dla Twojego dziecka?

Pobyt za granicą wiążący się z pełnieniem odpowiedzialnej funkcji, zarabianiem pieniędzy, poznawaniem ludzi i przeżywaniem niezapomnianych chwil niesie ze sobą niezliczone korzyści.

 • Rozwój językowy

  Nieustanne przebywanie w anglojęzycznym otoczeniu jest niezwykle korzystne z punktu widzenia nauki języka. Płynne posługiwanie się językiem angielskim to niewątpliwy atut na rynku pracy.

 • Rozwój akademicki

  Au pair mają szansę zasmakować życia amerykańskich studentów, uczęszczając na kursy oferowane przez lokalną uczelnię. Udział w zajęciach, zdobywanie nowych umiejętności, nawiązywanie nowych przyjaźni czy kibicowanie na meczach piłkarskich – to wszystko składa się na wyjątkowość tego niezwykłego doświadczenia.

 • Rozwój zawodowy

  Au pair wracają do domu z nowymi umiejętnościami, które pomogą im w dalszej karierze. Odpowiedzialna praca w pełnym wymiarze godzin podejmowana w ramach programu to skuteczny trening samodzielności, zarządzania czasem i nie tylko.

 • Doświadczenie w pracy za granicą

  Pobyt za granicą i życie w obcym kraju otwiera przed au pair nowe możliwości. Bycie członkiem amerykańskiej rodziny i cały wachlarz nowych doświadczeń to szansa na nawiązanie nowych znajomości, które pozwalają au pair zyskać status prawdziwych obywateli świata.

Największa sieć wsparcia

Nasza sieć wsparcia w Stanach Zjednoczonych jest bardzo rozwinięta; jest to największa taka sieć spośród wszystkich działających na terenie kraju agencji au pair. Dzięki temu Państwa dziecko może czuć wsparcie przez cały okres pobytu u amerykańskiej rodziny.

Dobór rodziny goszczącej odpowiedniej dla Państwa dziecka jest dokonywany przez zatrudnionych przez nas specjalistów. Oferujemy też zespół służący pomocą 24/7. Dzięki temu możemy zagwarantować Państwa dziecku wsparcie przez cały okres spędzony w Stanach Zjednoczonych jako au pair w ramach programu Cultural Care.

Wsparcie w kraju

 • Oddział Cultural Care W Bostonie

  Nasza główna siedziba w Bostonie to zespół pracowników, którzy podchodzą do idei au pair z wielką pasją. Przez cały okres spędzony w roli au pair Państwa dziecko korzystać będzie z ich wsparcia i pomocy na nieporównywalnie wysokim poziomie.

 • Oddział Cultural Care w Denver

  Przyjazny personel naszego biura w Denver także służy naszym au pair wsparciem we wszelkich kwestiach, a obsługiwanie wielu stref czasowych oznacza, że Państwa dziecko nigdy nie będzie pozostawione samo sobie.

 • Local Childcare Consultant (LCC)

  W ramach wsparcia, które chcemy zapewnić Państwa dziecku, najwyżej godzinę jazdy od jego miejsca pobytu przebywał będzie odpowiednio przeszkolony Konsultant Lokalny (LCC, ang. Local Childcare Consultant). LCCs są zobligowane kontaktować się z au pairs ze swojego regionu regularnie co miesiąc i sprawdzić czy wszystko u nich w porządku, jak również czy zasady programu są respektowane zarówno przez au pair, jak i rodzinę goszczącą.Doświadczenie od 1989 roku

Ponad 30 lat doświadczenia w doborze au pair i umieszczaniu ich u odpowiednich rodzin goszczących pozwoliło nam zgromadzić ogromną wiedzę, dzięki czemu nasz program cieszy się taką popularnością.

 • Nadzór Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych

  Nasz program dla au pair jest nadzorowany przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych. Cultural Care Au Pair jest jedną z nielicznych organizacji sponsorujących, dopuszczonych przez Departament Stanu do prowadzenia procesu rekrutacji i selekcji przyszłych au pair.

 • Wsparcie w kraju pochodzenia

  Au pair mogą też zawsze liczyć na pełne wsparcie ze strony oddziału naszej agencji w ich własnym kraju, gdzie ponad 80 % pracowników stanowią byłe au pair doskonale zaznajomione z praktycznymi aspektami programu.

 • Travel Insurance

  Wszystkie Cultural Care au pair zyskują z kompleksową polisą ubezpieczeniową zaprojektowaną z myślą o nich. Polisa pokrywa opiekę medyczną, a także ubezpieczenie od odpowiedzialności i ochronę prawną, koszty w razie kradzieży własności oraz koszty związane z przerwaniem programu.