Chciesz dowiedzieć się więcej?

Zapisz się po więcej informacji.

Wyobraź sobie, że zwiedzasz Amerykę. Wyobraź sobie, że poznajesz ludzi z całego świata. Wyobraź sobie, że odkrywasz drugą rodzinę i drugi dom. Wyobraź sobie, że zostajesz au pair.

Embedded content: https://www.youtube.com/watch?v=wQSI0WvUVJM

Kim jest au pair?

Au pair to osoba uczestnicząca w programie wymiany kulturowej, w wieku od 18 do 26 lat, podróżująca do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy J-1 dla uczestników wymiany i mieszkająca tam przez okres 12-24 miesięcy.

Podczas pobytu w Ameryce on lub ona mieszka z amerykańską rodziną goszczącą i opiekuje się jej dziećmi. W zamian ma możliwość poznania tamtejszej kultury, podróżowania i nauki, a także przeżywania niezapomnianej przygody. „Au pair” po francusku oznacza „na równi”. Taką właśnie relację mają au pair z rodziną goszczącą: traktują się na równi, wzajemnie wspierają i troszczą o siebie.

Program au pair powstał w 1986 roku na mocy przepisów Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, aby promować wymianę kulturową pomiędzy rodzinami a gośćmi z całego świata. W ciągu 30 lat naszej działalności wysłaliśmy do Ameryki ponad 145,000 młodych osób w roli au pair, czyniąc nas największą i najbardziej doświadczoną agencją au pair na świecie.

Co robi au pair?

Zgodnie z podstawowymi wytycznymi programu, określonymi przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych, au pair:

  • Mieszka z rodziną przez 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia pobytu o kolejne 6, 9 lub 12 miesięcy
  • Opiekuje się dziećmi przez maksymalnie 10 godzin dziennie i 45 godzin tygodniowo
  • Uczęszcza na zajęcia na akredytowanej uczelni wyższej, zdobywając przynajmniej sześć punktów akademickich lub realizując odpowiednią liczbę godzin
  • Otrzymuje od rodziny goszczącej darmowy pokój i wyżywienie, tygodniowe kieszonkowe w wysokości minimum 195,75 dolarów oraz do 500 dolarów na obowiązkową edukację.

Jako au pair masz możliwość podróżowania, nauki, rozwoju i poznawania nowych osób. Jednak najważniejszym zadaniem au pair jest troska o dzieci rodziny goszczącej. Jako zaufana i kochająca opiekunka będziesz odpowiedzialna za to, żeby dzieci były bezpieczne, szczęśliwe i aktywne. Przykładowe obowiązki związane z opieką nad dziećmi obejmują przygotowywanie posiłków dla dzieci, zawożenie do szkoły i odbieranie ich ze szkoły, bawienie się z nimi, pranie itp.

Dlaczego powinnam zostać au pair?

Jeśli kochasz dzieci i chciałabyś zaznać życia w innym kraju, program au pair może być spełnieniem Twoich marzeń. Jako au pair masz następujące możliwości: