Cultural Care Au Pair

Want to know more?

Sign up for more information!

We respect your privacy. Please read our policy.

Wyobraź sobie, że zwiedzasz Amerykę. Wyobraź sobie, że poznajesz ludzi z całego świata. Wyobraź sobie, że odkrywasz drugą rodzinę i drugi dom. Wyobraź sobie, że zostajesz au pair.

Embedded content: https://www.youtube.com/watch?v=w_UCrCwKPDU

Kim jest au pair?

Au pair to osoba uczestnicząca w programie wymiany kulturowej, w wieku od 18 do 26 lat, podróżująca do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy J-1 dla uczestników wymiany i mieszkająca tam przez okres 12-24 miesięcy.

Podczas pobytu w Ameryce on lub ona mieszka z amerykańską rodziną goszczącą i opiekuje się jej dziećmi. W zamian ma możliwość poznania tamtejszej kultury, podróżowania i nauki, a także przeżywania niezapomnianej przygody. „Au pair” po francusku oznacza „na równi”. Taką właśnie relację mają au pair z rodziną goszczącą: traktują się na równi, wzajemnie wspierają i troszczą o siebie.

Program au pair powstał w 1986 roku na mocy przepisów Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, aby promować wymianę kulturową pomiędzy rodzinami a gośćmi z całego świata. Podczas 25 lat działalności Cultural Care Au Pair wysłało do Ameryki ponad 125.000 młodych osób jako au pair, czyniąc nas największą i najbardziej doświadczoną agencją au pair na świecie.

Co robi au pair?

Zgodnie z podstawowymi wytycznymi programu, określonymi przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych, au pair:

  • Mieszka z rodziną przez 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia pobytu o kolejne 6, 9 lub 12 miesięcy
  • Opiekuje się dziećmi przez maksymalnie 10 godzin dziennie i 45 godzin tygodniowo
  • Uczęszcza na zajęcia na akredytowanej uczelni wyższej, zdobywając przynajmniej sześć punktów akademickich lub realizując odpowiednią liczbę godzin
  • Otrzymuje od rodziny goszczącej darmowy pokój i wyżywienie, tygodniowe kieszonkowe w wysokości 195,75 dolarów oraz do 500 dolarów na obowiązkową edukację

Jako au pair masz możliwość podróżowania, nauki, rozwoju i poznawania nowych osób. Jednak najważniejszym zadaniem au pair jest troska o dzieci rodziny goszczącej. Jako zaufana i kochająca opiekunka będziesz odpowiedzialna za to, żeby dzieci były bezpieczne, szczęśliwe i aktywne. Przykładowe obowiązki związane z opieką nad dziećmi obejmują przygotowywanie posiłków dla dzieci, zawożenie do szkoły i odbieranie ich ze szkoły, bawienie się z nimi, pranie itp.

Dlaczego powinnam zostać au pair?

Jeśli kochasz dzieci i chciałabyś zaznać życia w innym kraju, program au pair może być spełnieniem Twoich marzeń. Jako au pair masz następujące możliwości: