Nauka na amerykańskim uniwersytecie

Jako au pair masz możliwość studiowania za granicą, poznawania nowych przyjaciół i uczęszczania do amerykańskiego college'u!

Jako au pair masz niepowtarzalną okazję do studiowania na amerykańskim uniwersytecie.

Jednym z wymogów amerykańskiego programu au pair w ramach wizy J-1 jest obowiązek zdobycia przynajmniej sześciu punktów akademickich na akredytowanej uczelni w Ameryce. Rodzina goszcząca przeznaczy na Twoją naukę do 500 dolarów.

Studia w Ameryce to doskonały sposób, abyś poznała amerykańską kulturę od środka. Poprawisz swój angielski, poznasz nowych ludzi oraz odkryjesz nowe zainteresowania. Możesz wybrać dowolne zajęcia od biznesu międzynarodowego do promowania mody i wpasować je w harmonogram opieki nad dziećmi. Czy marzyłaś kiedyś o nauce fotografii lub języka obcego, np. francuskiego? Teraz jest najlepszy czas, żeby zaspokoić swoją ciekawość i odkryć nowe pasje.


Z perspektywy au pair

Oto, co nasze au pair mówią o studiach na amerykańskich college'ach.

VALENTINA, CULTURAL CARE AU PAIR Z WŁOCH:

„Wybrałam trzy kursy w Colorado School Of English: Reading to Writing, Grammar i Speaking & Listening. W klasie panował istny mix kulturowy. Byli studenci z Chin, Tajlandii, Arabii Saudyjskiej, Kolumbii i wielu innych krajów. Na początek dobrze jest uczęszczać na łatwe zajęcia z języka angielskiego, a dopiero później pójść na zajęcia związane z własnymi zainteresowaniami. Ja już zdobyłam punkty akademickie, ale bardzo bym chciała jeszcze skorzystać z zajęć fotografii, bo jestem w tym dobra”.

JESSICA, CULTURAL CARE AU PAIR Z AUSTRALII:

„Pierwsze zajęcia odbyłam w Borough of Manhattan Community College, a kurs nazywał się The Flow of History. W trakcie kursu poznałam historyczną wartość wodospadu Niagary i nauczyłam się o plemieniu rdzennych Amerykanów, którzy mieli swój wkład w rozwój tego naturalnego cudu świata. Uwieńczeniem kursu była weekendowa wycieczka nad wodospad Niagarę. Uważam, że wycieczka była świetną okazją, aby podróżować po Ameryce oraz zaliczyć krótką, pierwszą wizytę w Kanadzie. To była moja ulubiona część tego kursu!”

PATRICIA, CULTURAL CARE AU PAIR Z FRANCJI:

„Obecnie uczęszczam na zajęcia Introduction to Business w College of Lake County, Illinois. Po powrocie do Francji planuję ukończyć studia magisterskie z Marketingu i Biznesu, więc ten kurs pomoże mi zrozumieć podstawowe zagadnienia w tej dziedzinie. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od 18:30 do 21:30. Mimo że kurs trwa trzy godziny, a ja czasami jestem zmęczona po całym dniu opiekowania się dziećmi, bardzo lubię te zajęcia, ponieważ jest to dla mnie nowe doświadczenie”.