Poznaj nasze rodziny goszczące

Każda rodzina jest wyjątkowa! Nasze rodziny goszczące są rozmieszczone na terenie całych Stanów Zjednoczonych, a każda z nich prowadzi inny styl życia. Niektórzy mieszkają blisko wielkich metropolii, inni w małych miasteczkach. Jedno lub oboje rodziców pracuje, a liczba ich pociech waha się od jednego do wielu. Jest jednak wspólna dla wszystkich rodzin cecha - każda z nich potrzebuje elastycznej i asertywnej au pair, chcącej doświadczyć ich kultury, jednocześnie pokazując rodzimą kulturę swojej rodzinie goszczącej.

W centrum uwagi: Pracujący rodzice

Rodzina Bauer z Massachusetts
Rodzice: Sheila i Andi
Dzieci: Elena (8) i Alex (5)
Rodzina w programie od: 2003
Obecna au pair: Mirjam z Austrii

Rodzina Bauer gościła już dziewięc au pair, zanim jeszcze ich córka - Elen z niemowlaka stała się wesołym malcem. Przyjęli oni nasz program w całości, każdą z au pair traktując jak nowego członka swojego rodziny.

"Program au pair jest dla nas idealnym ze względu na swoją elastyczność. Możemy polegać na naszej au pair zarówno rano - kiedy zaprowadza dzieci na autobus i wieczorem kiedy odbiera je ze szkoły. Jej harmonogram pracy dostosować można dla planu zajęć dzieci, wakacji i dni wolnych. Poza tym, preferujemy au pair, ponieważ ona lepiej zapełni dzieciakom czas po szkole, zorganizuje zajęcia o wiele ciekawsze niż te, które oferują świetlice szkolne. Bardzo ważnym jest, aby między nami a au pair jasne było jakie mamy wobec niej oczekiwania - podstawą dobrze zorganizowanego dnia jest jego plan, zadania niezbędne do wykonania, a także wszystko co do nich będzie konieczne. Zależy nam aby nasza opiekunka była częścią rodziny - nasze dzieci, ich przyjaciele a także nasi znajomi mają wiele możliwości aby w pełni poznać nasze au pair. W końcu, au pair w domu to szansa dla naszych dzieci na nieustanne stykanie się z nowymi językami, kulturami a co najważniejsze to lepsza szansa dla nich na zrozumienie świata właśnie dzięki programowi Cultural Care."

W centrum uwagi: Pracujący rodzice

Rodzina Newman z Colorado
Rodzice: Rachel i Brent
Dzieci: Mason (5) i Clayton (2,5)
Rodzina w programie od: 2008 roku
Obecna au pair: Luise z Niemiec

Host mama Rachel o swojej au pair Luise: "dzięki Luise dom dla naszych dzieci jest o wiele ciekawszy. Ona wychodzi ponad nasze oczekiwania. Ma świetny kontakt z dziećmi. Kiedy tylko okazało się, że nasz przedszkolak miał trudności podczas swoich pierwszych dni w szkole, Luise od razu rozpoczęła domowe korepetycje. Nasza au pair ma genialny plan działań, inny na każdy dzień. Dzięki niemu postępy w nauce syna były widoczne gołym okiem.

Program au pair jest dla nas idealny dzięki elastyczności jaką daje nam w opiece nad naszymi dziećmi. Czasami na przykład nie potrzebujemy aby Luise pracowała rano, ale za to jej pomoc jest nam niezbędna popołudniem. W przypadku normalnej opiekunki takie coś byłoby niemożliwe.

Czuję się o wiele bardziej komfortowo goszcząc au pair w swoim domu, bo ułatwia mi to zaplanowanie dnia dzieciom, z uwzględniemiem atrakcji i wszelkich zabaw. Poza tym to co kocham w programie au pair to to, co spotkało mnie zwłaszcza w przypadku moich ostatnich dwóch au pair, że między naszymi dziećmi a au pair  wytworzyła się niesamowita więź. Stały się one częścią naszej rodziny i jestem pewna, że będziemy utrzymywać ze sobą kontakt już do końca życia.

To niesamowite, że możemy dać naszym dzieciom niezwykłe kulturalne doświadczenia już w tak młodym wieku.

W centrum uwagi: Rodzina z dziećmi powyżej 3 roku życia

Rodzina Rau z Virginii  
Rodzice: Dariece i Charlie
Dzieci: John (15), Ian (14), Gannon (8), Jackson(6) i Kristian (4)
Rodzina goszcząca od: 2006
Obecna au pair: Juliane z Niemiec

'Juliane ma 19 lat ale wiele osób myśli,że jest starsza ze względu na swoją odpowiedzialność i dojrzałość. Jest idealną osobą do naśladowania przez nasze dzieci jak i przez inne au pair. Kilka au pair powiedziało mi jak bardzo ją cenią i jakie to wielkie szczęśćie, że jest moja au pair. Całkowicie się z tym zgadzam.

Moje dzieci uczęszczają do czterech różnych szkół, mają też wiele zajęć pozalekcyjnych takich jak: harcerstwo, piłka nożna, pływanie oraz inne sporty. Zdecydowanie mniej się stresuję mając świadomość, że mam osobę, która mi pomoże z dziećmi. Juliane wnosi do naszego domu wiele dojrzałości ale i zabawy. Gdyby nie nasza au pair, moje dzieci nie byłyby w stanie uczęszczać na dodatkowe zajęcia, które tak uwielbiają! Ona nie tylko dodaje energii moim dzieciom ale i mi.'

mama (Dariece)

W centrum uwagi: Samotny rodzic

Rodzina Sekera z Illinoi
Rodzic: Lori
Dzieci: Lucas (6 lat), Courtney (4 lata), Angela (1,5 roku)
Rodzina w programie: od 2010 roku
Obecna au pair: Nina z Niemiec      

Obecność Niny w naszym domu, to jak posiadanie najbliższego przyjaciela tuż obok siebie. Na początku, oczywiście, było nam ciężko, ale teraz dzieci nie odstępują jej na krok, nie rzadko wręcz nie dają jej spać. Nina nie tylko zajmuje się dziećmi. Ona chce być dla nich wsparciem, pomocą w trudnych sytuacjach, przyjacielem, na którego zawsze mogą liczyć. Poza tym świetnie organizuje im czas. Z dnia na dzień, posiadanie au pair przez samotnego rodzica staje się posiadaniem świetnego współlokatora. Mimo że Nina nie przyjechała tutaj po to aby być dla mnie towarzystwem, nie jednokrotnie rozmawialiśmy ze sobą bardzo długo. To było z pewnością miły i niespodziewany plus jej przyjazdu, który w choć mały sposób zrekompensował mi moją stratę i umilił codzienne życie.           

W centrum uwagi: Rodzina wielodzietna

 Rodzina Sternburg z Massachusetts
Rodzice: Cheryl i Robert
Dzieci: Alex (10), Joshua (9), Amanda i Julia (1 ½)
Rodzina w programie od: 2009 roku
Obecna au pair: Laura z Kolumbii

Rodzina Stenburg gościła już 3 au pair. Pomagały one Cheryl w wyprawieniu starszych chłopców do szkoły oraz w opiece nad bliźniętami do czasu, kiedy chłopcy wrócą ze szkoły.  Rodzina Stenburg  korzysta z 9 godzin pomocy au pair dziennie, od poniedziałku do piątku. Weekendy au pair mają najczęściej wolne. W okolicy jest wiele innych au pair z naszego programu, które stanowią grupę przyjaciół i wspierają się na wzajem.

Bez wątpienia Laura pokochała nasze dzieci, traktując je jak jej własne, a one odwdzięczyły się jej miłością. Z taką różnorodnością osobowości w naszym domu, Laura nauczyła się jak zamieniać wyzwania w lekcje życia. Jest optymistką, która zawsze próbuje znaleźć najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Bycie au pair w rodzinie wielodzietnej może być wielką frajdą ale i stawiać wyzwania. Dodatkowa para rąk w rodzinie zapewnia minimalny poziom stresu i wielki komfort dla rodziców.

Zgłoś się teraz Spotkania informacyjne