Twoja lokalna opiekunka w USA

Lokalne opiekunki Cultural Care zapewnią zarówno Tobie jaki i rodzinie osobisty kontakt i opiekę, tworząc jedocześnie małe, nowe społeczności. Nasi pracownicy robią wszystko co w ich mocy, aby ten rok był dla Ciebie i dla rodziny jak najlepszym doświadczeniem. A co najważniejsze, robią to, bo kochają swoją pracę! 

Karen, LCC w Illinois

W 2007 roku Karen zorganiozwała pierwszy Cultural Care Au Pair 'Scavenger Hunt' (typowa amerykańska zabawa, w której głównym zadaniem jest odszukiwanie na terenie miasta wyznaczonych miejsc, wykonywanie zleconych zadań. Zwycięzcą zostaje ten, który wykona wszystkie polecenia i zadania) w centrum Chicago. Od tamtej pory jest to coroczny zwyczaj, w którym udział bierze ponad 200 au pair i 20 LCC z Chicago i okolic.

Przez ostatnie osiem lat współpracowałam z ponad setką au pair, z większością których nadal utrzymuje kontakt mailowy lub przez facebooka. Pochodzą one właściwie z całego świata - poczynając od Ameryki Południowej, przez Europę, Azję aż do Australii i Afryki Północnej.

Praca jako LCC dała mi szansę na szersze spojrzenie na świat, poszerzenie horyzontów i mojej wiedzy o świecie i ludziach. To wszystko zdecydowanie przerosło moje oczekiwania.

Mieszkam w Lake Country od 1986r i znam tę okolicę jak własną kieszeń. Wiem, też gdzie mogę znaleźć kolejne rodzinki goszczące. Kiedy tylko ktoś zgłasza się do mnie i pyta o program, ja już wiem o nim właściwie wszystko: dokładnie gdzie mieszkają, do jakiej szkoły chodzą ich dzieci, do jakiego kościoła nalezą, czy chociażby gdzie pracują rodzinę. W Lake County znamy się wszyscy bardzo dobrze. To w połączeniu z moim doświadczeniem pomaga mi przedstawić rodzince wszystkie korzyści jakie płyną z programu a także sprawdzić czy rodzinka nadaję się do bycia czyjąś przyszłą rodziną goszczącą.

Moje comiesięczne spotkania dla au pair ustalam z wyprzedzeniem, tak aby termin dogodny był dla wszystkich. Zachęcam również inne LCC i ich podopieczne aby brały udział w moich spotkaniach. Na spotkaniach jest zawsze mnóstwo śmiechu, rozmów, ale poza przyjemnościami nie zapominamy też o tak ważnych tematach jak np. bezpieczeństwo. Spotkania są różnorodne - wychodzimy na kręgle, uczestniczymy w imprezach charytatywnych, odwiedzamy lokalne komisaraity policji i oddziały straży pożarnej, aby uczestniczych w szkoleniach przez nich przygotowanych. Uczestniczymy też w lokalnych świętach i paradach, kursach samoobrony, meczach baseballa, koszykówki czy hokeja. Przygotowujemy bal maskowy na halloween, jednocześnie przechodząc szkolenia z zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Czasami są to wyjścia na kawę czy pizzę, czasami trochę bardziej refleksyne spotkania pod choinką w centrum naszego miasta.

Na naszych spotkaniach au pair mają szansę poznać ludzi z całego świata i nawiązać niesamowite, nowe przyjaźnie.

Dzięki swojej pracy nauczyłam się tak wiele o nowych kulturach i ludziach. Uwielbiam też patrzeć jak nasze au pair dojrzewają podczas swojego pobytu tutaj. To niezwykłe obserwować jak stają się coraz bardziej niezależne, dorosłe, przystosowujące się do nowych warunków, a także jak świetny kontakt nawiązują ze sobą na wzajem.

Pod koniec pobytu naszych au pair w USA, podkreślają one zawsze jak bardzo pobyt tutaj zmienił w pozytywny sposób ich życie i jak bardzo są zadowolone, że odważyły się zostać au pair, jak wiele to dla nich znaczy i jak wiele też im  to dało.

Maria, LCC w Connecticut

Maria, nasza była au pair, jest nadal w kontakcie ze swoją rodziną goszczącą sprzed 25 lat! Maria robi wszystko, aby au pair, którymi się opiekuje odniosły taki sam sukces jak ona. Dzieli się swoją historią, doświadczeniami. Pokazuje jak ważne jest inwestowanie w siebie i relację z rodziną goszczącą.  

Po przepracowaniu w Cultural Care Au Pair ostatnich ośmiu lat, stwierdzam, że mam w sobie nadal to samo pragnienie doświadczenia wymiany kulturowej, jak wtedy kiedy po raz pierwszy przyjechałam do USA w 1986r.

 To co stawiam sobie za cel to zapewnienie au pair udanej integracji z rodziną, zapoznania z amerykańską kulturą a także stworzenie więzi między moimi au pair, które przeradzają się potem w  międzynarodowe przyjaźnie.

Praca jako LCC niesie za sobą wiele obowiązków, a tym dla mnie ulubionym jest pomoc w budowaniu mocnych więzi między rodzinami a ich au pair. W celu płynnej integracji wkrótce po przyjeździe au pair do USA organizuje spotkanie między nią w rodzinką, w którym oczywiście uczestniczę, a wszystko to po to, aby ułatwić start zarówno au pair jaki i jej rodzinie goszczącej. Wszyscy muszą wiedzieć, że przez cały rok jestem po to aby wspomagać ich, wspierać, radzić a także pomagać w budowaniu więzi i rozwiązywaniu ewentualnydch problemów.

Bardzo ważne jest dla mnie, aby między au pair, które są pod moją opieką tworzyły się i umacniały przyjaźnie. Aby wprowadzać to w życie, organizuję co wtorkowe spotkania w lokalnym Sturbucksie, tak aby moje au pair miały szansę porozmawiać, podzielić się doświadczeniami czy po prostu na wzajem wspierać. Dobre relacje z au pair ze swojego regionu są bardzo pomocne. Moje dziewczyny zawsze stawiają się w komplecie w Sturbucksie dlatego, że wiedzą, że to ten czas kiedy mogą pogadać ze swoimi rówieśnikami, mogą się podzielić swoimi zamrtwieniami, ale i pochwalić się sukcesami. Uwielbiam też organizować co miesięczne spotkania dla dziewczyn, żeby programowa wymiana kulturowa była jeszcze pełniejsza. Poza tym moja grupa uwielbia wycieczki np. na mecz piłki nożnej pomiędzy grupami uniwersyteckimi Yale vs. Harvard albo  Scavenger Hunt w Nowym Yorku, spływy kajakowe, paintball, wypady do kina, wycieczki z okazji Halloween, udział w paradach z okazji Dnia Świętego Patryka, a także nasze ulubione - rocznicowe noce z karaoke!

To największa przyjemność dla mnie, być przewodnikiem dla moich au pair podczas roku w USA, który potem okazje się być dla nich niepowtarzalnym doświadczeniem, wpływającym na życie i przyszłość. Zawsze wzruszam się, kiedy po powrocie do domu au pair pisze do mnie, że jej rok wzbogacił ją bardziej niż była sobie to w stanie wyobrazić.

 

Katrina, LCC w Massachusetts

Zdaniem Katriny, im więcej au pair jest gotowa dać z siebie, tym więcej otrzyma w zamian. Katrina jest matką nastolatków i gościła już au pair we własnym domu przez szesnaście kolejnych lat. Uważa, że stanowi ogromne wsparcie dla swoich au pair zarówno przed, podczas i po zakończeniu programu.

Jestem jedną z wielu Lokalnych Koordynatorek zmieszkujących wiele regionów w USA, które będą Cię wspierać w trakcie Twojego roku jako au pair. Będę służyć pomocą Tobie i Twojej rodzinie goszczącej abyście bez konfliktów spędzili wspólnie rok i abyś jak najlepiej wspominała swój pobyt w USA.

Decyzja o wyjeździe do rodziny, której nigdy wcześniej nie spotkałaś, to bardzo odważny krok. Ale nie wahaj się! Nie będziesz sama. Będziesz miała zapewnioną opiekę i wsparcie Lokalnej Koordynatorki takiej jak ja, do której będziesz mogła się zwrócić gdy będziesz miała pytania czy problemy. Dzięki niej będziesz też miała możliwość poznania innych au pair mieszkających w okolicy, z którymi napewno się zaprzyjaźnisz.

Do moich obowiązków należy znalezienie rodzin goszczących, zapoznanie ich z zasadmi programu a także upewnienie się, że spełniają wszystkie wymagania i mogą być zakwalifikowane do programu. Rodziny goszczące wiedzą jak sprawić byś czuła się komfortowo w ich otoczeniu. Dowiesz się wszystkiego o nich i ich oczekiwaniach. Z każdą rodziną rozmawiam osobiście, weryfikuję ich referencje a także doradzam im w wyborze au pair tak by jak najlepiej pasowała do ich rodziny i oczekiwań.

Jeszcze zanim przyjedziesz do swojej rodziny goszczącej, możesz się ze mną skontaktować mailowo jeśli tylko będziesz czuła taką potrzebę. Po przyjeździe skontaktuję się z Tobą by upewnić się, że masz się dobrze i odpowiem na wszystkie Twoje pytania. W ciągu pierwszych dwóch tygodni odwiedzę Cię w domu Twojej rodziny goszczącej, porozmawiamy wspólnie o zasadach programu, możliwościach odbycia kursów w koledżu, ubezpieczeniu medycznym itp. Będziesz miała szansę omówić ze swoją rodziną Twoje obowiązki i zasady panujące w domu.

Bycie au pair to ciężka praca, nie zawsze jest łatwo i przyjemnie ale jeśli tylko będziesz miała pozytywne nastawienie i będziesz w stanie sumiennie pracować - otworzy się przed Tobą wiele drzwi i możliwości np. studiowanie, podróżowanie czy nawiązywanie nowych przyjaźni. Jestem dumna z postępów moich au pair jakie robią w angielskim oraz jak dojrzewają i stają się bardziej pewne siebie.

Jestem tu po to, aby wspierać Cię, dopingować, pomagać przez cały rok. Zawsze czuje się niesamowicie ze świadomością, że chociaż w małym stopniu wpłynęłam na to, że Twoje doświadczenia i wspomnienia z pobytu w USA są niezapomianie i jedyne w swoim rodzaju.

Zgłoś się teraz Spotkania informacyjne