Decyzja o zostaniu au pair jest bardzo ważna i zarazem ekscytująca! Cultural Care pomoże Ci na każdym etapie Twojej wędrówki — od podstawowych informacji o programie do rozpoczęcia amerykańskiej przygody. Zacznij od 4 prostych kroków:

Krok 1: Zapisz się na bezpłatne spotkanie informacyjne

Aby zostać Cultural Care au pair, powinnaś przyjść na bezpłatne spotkanie informacyjne w pobliskim mieście. Spotkania informacyjne odbywają się regularnie w ciągu roku, możesz przyjść na jedno z nich w dowolnym terminie.

Na spotkaniu informacyjnym dowiesz się więcej na temat programu, poznasz lokalnych przedstawicieli Cultural Care i uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania. Spotkanie trwa zazwyczaj dwie godziny i w jego trakcie, w miarę możliwości, byli uczestnicy programu opowiadają o swoich osobistych doświadczeniach.

Jeśli myślisz o zostaniu au pair i chciałabyś uzyskać więcej informacji na ten temat, przyjdź na nasze bezpłatne spotkanie informacyjne. Zapisz się na nie już dzisiaj!

Krok 2: Uzupełnij Au Pair Profile

Możesz utworzyć swój profil online i zacząć uzupełniać go w dowolnym czasie. Profil jest niezbędny w procesie dopasowywania rodziny.

Dobrze przygotowany profil to najlepszy sposób na zaprezentowanie się przyszłej rodzinie goszczącej oraz przekonanie ich, że pasujesz właśnie do nich. Profil umożliwia Ci przedstawienie swojego doświadczenia w opiece nad dziećmi oraz wyszczególnienie ukończonych szkół i innego doświadczenia zawodowego. Jest również miejsce na opisanie swojego hobby, zainteresowań i talentów.

Do informacji wymaganych w Profilu online należy dołączyć:

  • Przynajmniej trzy referencje od osób niespokrewnionych
  • Zdjęcia przedstawiające Ciebie i Twoje życie
  • Zaświadczenie od lekarza potwierdzające, że Twój stan zdrowia umożliwia Ci uczestnictwo w programie
  • Kopie świadectwa szkoły średniej, prawa jazdy i Twojego zaświadczenia o niekaralności

Zalecamy dodanie takich zdjęć, które najlepiej przedstawiają Twoją osobowość. W ten sposób rodzina goszcząca lepiej Cię pozna. Bądź zawsze szczera w swoich odpowiedziach, ponieważ rodzina goszcząca chce poznać Twoją prawdziwą osobowość i styl życia.

Po wypełnieniu wszystkich formularzy i przeprowadzeniu z Tobą rozmowy sprawdzimy wszystkie dokumenty i potwierdzimy Twoje referencje.

Krok 3: Znajdź rodzinę goszczącą

Kolejnym krokiem jest znalezienie rodziny goszczącej! Proces poszukiwania stosowany przez Cultural Care jest wysoce zindywidualizowany i elastyczny.

Z ponad 30 letnim doświadczeniem w pomocy au pairs, możemy zaoferować najlepsze wsparcie w znalezieniu rodzinek goszczących i mnóstwo cennych wskazówek co do procesu szukania.

Otrzymasz od nas przewodnik Matching & Interviewing Guide, który pomoże Ci zaprezentować się od najlepszej strony podczas rozmów z potencjalnymi rodzinami goszczącymi.

Oto, jak wygląda proces wyboru rodziny:

  • Kiedy Twój profil zostanie ukończony, zaczniesz proces szukania rodziny goszczącej.
  • Następnie rodziny goszczące przejrzą Twoją aplikację oraz obejrzą Twój film, aby lepiej Cię poznać.
  • Jeśli rodzina goszcząca uzna, że do nich pasujesz, wyśle Ci zaproszenie do kontaktu. Pamiętaj, że możesz rozmawiać maksymalnie z 3 rodzinami na raz. Oferujemy największy wybór i najlepsze wsparcie po to, żebyś znalazła rodzinę idealną dla siebie.
  • Podczas kiedy nawiązujesz kontakt z rodzinami goszczącymi, będziemy Ci towarzyszyć i wspierać w tym procesie.
  • Gdy Ty i Twoja rodzina goszcząca dokonacie wyboru, zaczniemy planować Twoją podróż do USA!

Pamiętaj, że Cultural Care jest tu po to, żeby Ci pomóc w procesie wyboru rodziny. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i rozwiejemy wątpliwości oraz pomożemy w znalezieniu takiej rodziny, jakiej szukasz!

Przed wyjazdem otrzymasz od nas materiały szkoleniowe, które pomogą Ci w przygotowaniu do Twojej przygody jako au pair, w tym również dostęp do warsztatów online Get Ready Workshop, aby przygotować Cię do życia w Ameryce. Również zanim wyjedziesz ukończysz kurs online MyAuPairCourses dotyczący opieki nad dziećmi w USA.

Krok 4: Wiza i podróż

Cultural Care wesprze Cię podczas ubiegania się o wizę i organizowania podróży.

Wiza: Uzyskanie wizy J-1 jest jedynym legalnym sposobem na spędzenie roku w Ameryce jako au pair. Wiza J-1 jest ważna przez 12 miesięcy. Po tym okresie otrzymasz dodatkowe 30 dni, które możesz wykorzystać na podróże po Stanach Zjednoczonych. Zapewnimy Ci wszystkie niezbędne dokumenty do podania o wizę oraz pomożemy w przejściu przez ten proces. Twoim zadaniem będzie umówienie się na rozmowę w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych. Po jej pomyślnym odbyciu zostanie wydana Ci wiza.

Podróż: Cultural Care zorganizuje Twój przelot do Ameryki z wskazanegolotniska w kraju. Z tego samego lotniska podróżuje zazwyczaj kilka au pair razem. Po wylądowaniu czekać na Ciebie będą przedstawiciele firmy transportowej, którzy bezpiecznie odwiozą Cię do szkoły treningowej.

Wszystkie au pair lecą bezpośrednio do Nowego Jorku. Stamtąd przewieziemy Cię do ośrodka Au Pair Training School na obrzeżach Nowego Jorku, gdzie spędzisz tydzień na przygotowaniach do swojej przygody jako au pair.

Po zakończeniu szkolenia w Au Pair Training School Cultural Care zapewni Ci transport do ostatecznego celu Twojej podróży — rodziny goszczącej!