Proces

Zostań au pair w 4 prostych krokach. Od momentu, gdy uzupełnisz aplikację online do znalezienia idealnej rodziny goszczącej, Cultural Care jest cały czas z Tobą.

Decyzja o zostaniu au pair jest bardzo ważna i zarazem ekscytująca! Cultural Care pomoże Ci na każdym etapie Twojej wędrówki — od podstawowych informacji o programie do rozpoczęcia amerykańskiej przygody. Zacznij od 4 prostych kroków:

Krok 1: Zapisz się na bezpłatne spotkanie informacyjne

Aby zostać Cultural Care au pair, powinnaś przyjść na bezpłatne spotkanie informacyjne w pobliskim mieście. Spotkania informacyjne odbywają się regularnie w ciągu roku, możesz przyjść na jedno z nich w dowolnym terminie.

Na spotkaniu informacyjnym dowiesz się więcej na temat programu, poznasz lokalnych przedstawicieli Cultural Care i uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania. Spotkanie trwa zazwyczaj dwie godziny i w jego trakcie, w miarę możliwości, byli uczestnicy programu opowiadają o swoich osobistych doświadczeniach.

Jeśli myślisz o zostaniu au pair i chciałabyś uzyskać więcej informacji na ten temat, przyjdź na nasze bezpłatne spotkanie informacyjne. Zapisz się na nie już dzisiaj!

Krok 2: Uzupełnij Au Pair Profile

Możesz utworzyć swój profil online i zacząć uzupełniać go w dowolnym czasie. Profil jest niezbędny w procesie dopasowywania rodziny.

Dobrze przygotowany profil to najlepszy sposób na zaprezentowanie się przyszłej rodzinie goszczącej oraz przekonanie ich, że pasujesz właśnie do nich. Profil umożliwia Ci przedstawienie swojego doświadczenia w opiece nad dziećmi oraz wyszczególnienie ukończonych szkół i innego doświadczenia zawodowego. Jest również miejsce na opisanie swojego hobby, zainteresowań i talentów.

Do informacji wymaganych w Profilu online należy dołączyć:

  • Przynajmniej trzy referencje od osób niespokrewnionych
  • Zdjęcia przedstawiające Ciebie i Twoje życie
  • Zaświadczenie od lekarza potwierdzające, że Twój stan zdrowia umożliwia Ci uczestnictwo w programie
  • Kopie świadectwa szkoły średniej, prawa jazdy i Twojego zaświadczenia o niekaralności

Zalecamy dodanie takich zdjęć, które najlepiej przedstawiają Twoją osobowość. W ten sposób rodzina goszcząca lepiej Cię pozna. Bądź zawsze szczera w swoich odpowiedziach, ponieważ rodzina goszcząca chce poznać Twoją prawdziwą osobowość i styl życia.

Po wypełnieniu wszystkich formularzy i przeprowadzeniu z Tobą rozmowy sprawdzimy wszystkie dokumenty i potwierdzimy Twoje referencje.

Krok 3: Znajdź rodzinę goszczącą

Kolejnym krokiem jest znalezienie rodziny goszczącej! Proces poszukiwania stosowany przez Cultural Care jest wysoce zindywidualizowany i elastyczny.

Z ponad 30 letnim doświadczeniem w pomocy au pairs, możemy zaoferować najlepsze wsparcie w znalezieniu rodzinek goszczących i mnóstwo cennych wskazówek co do procesu szukania.

Otrzymasz od nas przewodnik Matching & Interviewing Guide, który pomoże Ci zaprezentować się od najlepszej strony podczas rozmów z potencjalnymi rodzinami goszczącymi.

Oto, jak wygląda proces wyboru rodziny:

  • Kiedy Twój profil zostanie ukończony, zaczniesz proces szukania rodziny goszczącej.
  • Następnie rodziny goszczące przejrzą Twoją aplikację oraz obejrzą Twój film, aby lepiej Cię poznać.
  • Jeśli rodzina goszcząca uzna, że do nich pasujesz, wyśle Ci zaproszenie do kontaktu. Pamiętaj, że możesz rozmawiać maksymalnie z 3 rodzinami na raz. Oferujemy największy wybór i najlepsze wsparcie po to, żebyś znalazła rodzinę idealną dla siebie.
  • Podczas kiedy nawiązujesz kontakt z rodzinami goszczącymi, będziemy Ci towarzyszyć i wspierać w tym procesie.
  • Gdy Ty i Twoja rodzina goszcząca dokonacie wyboru, zaczniemy planować Twoją podróż do USA!

Przed wyjazdem zapewnimy Ci [materiały szkoleniowe](/zostan-au-pair/szkolenie-i-przygotowanie, które pomogą Ci poczuć się pewnie i dobrze przygotowanym do spędzenia czasu jako au pair. Nasze materiały przygotowują Cię na napotkane różnice kulturowe, a także zapewniają praktyczne szkolenie w zakresie opieki nad dziećmi.

Aby ukończyć szkolenie jako au pair, weźmiesz udział w naszej Training School online tuż przed wyjazdem do USA. W naszej Training School będziesz uczestniczyć w interaktywnych zajęciach w czasie rzeczywistym z nauczycielami w USA. Ukończysz również szkolenie RKO i dołączysz do wirtualnych serwisów społecznościowych, aby połączyć się z innymi au pair, które podróżują do USA w tym samym czasie co Ty!

Krok 4: Wiza i podróż

Cultural Care wesprze Cię podczas ubiegania się o wizę i organizowania podróży.

Wiza: Uzyskanie wizy J-1 jest jedynym legalnym sposobem na spędzenie roku w Ameryce jako au pair. Wiza J-1 jest ważna przez 12 miesięcy. Po tym okresie otrzymasz dodatkowe 30 dni, które możesz wykorzystać na podróże po Stanach Zjednoczonych. Zapewnimy Ci wszystkie niezbędne dokumenty do podania o wizę oraz pomożemy w przejściu przez ten proces. Twoim zadaniem będzie umówienie się na rozmowę w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych. Po jej pomyślnym odbyciu zostanie wydana Ci wiza.

Podróż: Zespół Cultural Care zorganizuje podróż samolotem do USA z wybranego lotniska w Twoim kraju. Większość au pair leci samolotem z innymi au pair wylatującymi z tego samego miasta! Ostatnim miejscem docelowym będzie lotnisko najbliżej domu Twojej rodziny goszczącej i będą tam, aby Cię powitać.