Zadania i obowiązki

W programie au pair  zachowana jest równowaga pomiędzy wymianą kulturową i pracą. Bycie au pair oznacza troskę o swoje dzieci w pełnym wymiarze godzin. Przez cały pobyt, będziesz bawić się z nimi, będziesz odpowiedzialna za ich bezpieczeństwo i pomagać w innych obowiązkach domowych związanych z opieką nad dziećmi, takich jak przygotowywanie posiłków i zapewnienie im rozrywki. Twoim głównym zadaniem  jako au pair jest zapewnienie dzieciom opieki oraz aktywnie spędzonego czasu podczas Twoich godzin pracy. Możesz również pomagać w pracach domowych, jeśli związane są one z dziećmi.

Obowiązki au pair ograniczone są do zajmowania się dziećmi i wykonywania czynności w domu, które są z nimi bezpośrednio związane. Wszystko nadzoworwane jest przez Departament Stanu USA. Nie oczekuje się od Ciebie, że będziesz wykonywała prace domowe niezwiązane z dziećmi lub cięższe prace fizyczne takie jak chociażby sprzątanie, prace w ogrodzie czy jakiekolwiek inne domowe obowiązki. Nasz program chroni au pair i przypomina rodzinom o zachowywaniu przyjętych zasad.

Poniżej znajdziesz najważniejsze z Twoich obowiązków i ograniczeń narzuconych przez Departament Stanu USA:

  • Będziesz pracować maksymalnie 45 godzin w tygodniu i nie więcej niż 10 godzin dziennie
  • Przysługuje Ci 1,5 dnia wolnego w tygodniu i jeden pełny wolny weekend w miesiącu
  • Podczas rocznego pobytu, przysługują Ci dwa tygodnie płatnych wakacji

To niezwykle ważne, aby pamiętać że jako au pair, stworzysz niezwykła więź z Twoją rodziną goszcząca a jako członek rodziny możesz zostać poproszona do uczestniczenia czy pomocy, w niektórych typowych dla domowników zajęciach.

Bezpieczeństwo gwarantowane przez Departament Stanu USA. Szczegółowe regulacje Departamentu Stanu USA dot. programu au pair znajdziesz tutaj.

Zgłoś się teraz Spotkania informacyjne